Pátek, 31 března, 2023
- Reklama -aktualne
HomeRady a NávodyPatagonia, technologie a bunda, kterou nesvlékneš

Patagonia, technologie a bunda, kterou nesvlékneš

-

Představ si, že máš vymyslet maximálně komfortní bundu na zimní outdoorové aktivity. Jaká by měla být? Dejme tomu, že lehká, aby se v ní dalo bez problémů hýbat, dost teplá, ale zase ne příliš, aby se člověk zbytečně nepotil. To není zrovna jednoduchá mise. V Patagonii někomu tento problém nedal spát, proto vsadili na nejmodernější technologie a podařilo se jim vyvinout revoluční typ izolace. Dostala název Full Range™ (jakože určená na celou škálu teplot) a Patagonia ji využívá v kolekci Nano Air™.

Patagonia se svou Nano Air™ způsobila při svém uvedení v roce 2014 převrat na trhu s outdoorovým oblečením a předefinovala tehdejší standardy. Nový typ syntetické výplně nabízí vynikající regulaci teploty, a proto ji můžeš nosit nepřetržitě během aerobních aktivit v horách a vůbec se nemusíš obtěžovat nebo zdržovat převlékáním a měněním vrstev.

„Hned jak jsme začali testovat Nano-Air Hoody v terénu, věděla jsem, že máme v rukou něco speciálního a laboratorní testy to potvrdily,“ poznamenala Jenna Johnson, ředitelka obchodní sekce Patagonia pro horský sortiment. „S produkty Nano-Air jsme vytvořili zcela novou kategorii syntetické výplně. Zpětná vazba, kterou jsme obdrželi od našich ambasadorů, byla neuvěřitelná – obléknete si bundu a necháte to tak. Už teď je těžké si bez ní představit lezení nebo lyžování.“

A jak funguje tento zázrak? Full Range je syntetická izolace vyrobená z několika typů polyesterových vláken různé tloušťky, vyvinutá společností Toray Mills v Japonsku. Ten hmatatelný rozdíl dělá speciální vlastnost struktury, která jí dodává stabilitu, zabraňuje migraci vláken a zároveň umožňuje materiál do velké míry roztáhnout bez poškození. Díky směsi hydrofobních vláken, která odpuzují vlhkost, si Full Range izolace zachová výhřevnost a vzdušnost i když je mokrá a také rychle schne.

Patagonia zkombinovala tuto syntetickou výplň s mimořádně pružnou polyesterovou látkou a vytvořila bundu, která je skvělá na turistiku v chladném počasí až do teplot pod bodem mrazu. Její všestrannost se projeví přesně při takovém typu aktivit, kdy střídáš fáze intenzivního pohybu a klidu. S Nano Air si nemusíš oblékat extra vrstvu na jištění nebo po tom, co na lyžích vyšlapeš na vrchol. Prodyšná výplň ti dovolí zchladit se po výkonu, ale ne promrznout. Ve větrném počasí se může hodit neprofukující vrstva navrch; během opravdu nízkých teplot a nižší aktivitě poslouží Nano Air jako měkoučká a pohodlná střední vrstva.

Na podzim začíná sezóna zateplených bund, tak si vyber takovou, která vydá za tři a ještě i s doživotní zárukou. Najdeš je zde.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek