Úterý, 6 června, 2023
- Reklama -aktualne
HomeFitnessRanní rituál, který vám změní život k lepšímu. Trvá 5 minut a...

Ranní rituál, který vám změní život k lepšímu. Trvá 5 minut a káva to není

-

Stačí pět minut a celý váš den může vypadat lépe. Pět minut ráno se přitom dá ukrojit omezením sociálních sítí, nebo v nejhorším případě dřívějším nastavením budíku. Vaše noc si chybějící minuty ani nevšimne, ale den jejich ocení. No musíte je správně využít. Ideální je vsadit na meditaci.

MaM 20.04.2021 13:00 meditace Foto: Shutterstock
I díky meditaci jsme šťastnější.
Aktivujte si sval pohody

Stačí se na pět minut ponořit do klidu a do sebe. Pouhých pět minut, ale mnoho lidí si řekne, že na to skutečně nemá čas. Pokud si ho vyhradíte, tak během meditace si v podstatě nastavíte tón dne. Neda Gould, ředitelka programu všímavosti na Univerzitě Johnse Hopkinse v Baltimore říká, že úspěšní lidé začínají den meditací a ti ostatní sledováním úspěšných na sociálních sítích. Fanynkou ranní meditace je například i Alicia Keys a mnozí další umělci, kteří za pár minut v tichu, načerpají plnou zásobu kreativity.

Deset minut za lepší náladu

Pětiminutovky vám den nastaví a osvěží. Pokud však máte problém, se kterým zápasíte, je vhodné ranní meditaci prodloužit. Cítíte stres, úzkost, nebodaj depresi? Dejte si 10 minut meditování. Studie publikovaná v Behavioral Brain Research v roce 2019 uvádí, že lidé, kteří nemeditovali a začali dělat jen osmiminutovou meditační sezení každý den, po osmi týdnech přiznali méně úzkosti, negativních nálad a únavy.

žena, ráno, aktivita
ČTĚTE AJ
Zdravá životospráva neznamená, že člověk musí přežít nudný život
Více si zapamatujete

Čeká vás náročný den a vy potřebujete mít paměť puštěnou na plný výkon. Asi už tušíte, co je řešení. Meditujte. Stejná studie z roku 2019 si totiž všimla souvislost mezi ranní meditací a zlepšením paměti a pozornosti. Lidé, kteří si namísto meditování vyslechli podcast nebo hudbu z rádia, si zapamatovali více.

Pause0% VolumeAd
Malá dovolená za 15 minut

Pokud si chcete dopřát skutečný požitek, zkuste ranní 15 minutovou meditaci a váš den i život naberou úplně jiné kontury. Studie publikovaná v časopise The Journal of Positive Psychology z roku 2020 zjistila, že 15 minut meditace denně vám dá stejný pocit, jako byste strávili celý den na dovolené. A vy si ji můžete dopřát každý den. Už jen to je výhra. Zanechá vás uvolněnou, osvěženou a nabitou pozitivní energií. A to každé ráno.

Jak ráno meditovat?

Není to nic složitého. Při krátkých 5 – 10 minutových meditacích stačí sedět, klidně dýchat a soustředit se pouze na dech. V případě „dovolenkové“ patnáctiminutovém meditace můžete postupovat stejně. Nebo si přidat vizualizace pěkných chvil, pocitů štěstí, dovolenkové atmosféry. Váš den bude díky tomu opravdu lepší. Stačí to zkusit.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek