Úterý, 6 června, 2023
- Reklama -aktualne
HomeRady a NávodyCo o vás prozrazuje pozice, ve které spíte?

Co o vás prozrazuje pozice, ve které spíte?

-

1
Polohy při spánku neslouží jen k tomu, aby si vaše tělo odpočinulo. Díky nim víte celkem úspěšně zmapovat i váš zdravotní stav a prozradí i pár důležitých detailů o vaší osobnosti. Věnujte pozornost poloze ve které spíte a budete se znát lépe.

MaM 04.04.2021 08:00 žena, spánek, odpočinek Foto: Shutterstock
Poloha v níž občas usíná snad každý.
Poloha spánku není náhodná

Profesor a expert na spánek Chris Idzikowski uskutečnil průzkum na něco přes 1 000 dospělých Britů, aby odhalil jakékoli souvislosti mezi spánkovou polohou a osobností. Tyto výsledky použil na vyvození souvislostí mezi společnými postoji spánku a osobnostními rysy.

Poloha plodu

Poloha ve spánku, při které se Chula na plachtě, jako dítě v děloze. To znamená, že máte kolena přitažené k hrudníku a ruce před tělem. Pokud se v této poloze cítíte nejlépe při usínání, vyjadřuje to podle profesora Idzikowski plachost a jemnost. Jde o polohu preferovanou hlavně ženami a pokud nejste příliš skrčení, tak jde o jednu z najuvoľňujúcejších pozic, která sama o sobě zklidňuje a zajišťuje i příjemný odpočinek a zdravý spánek.

Spánek na boku s nataženýma rukama

Poloha v níž občas usíná snad každý. Pokud tuto polohu vnímáte jako svého spánkového favorita, je možné, že ačkoli jste otevřeným člověkem, máte sklony k podezíravosti. Obvykle jste rozhodný a pokud se pro něco odhodláte, pevně si stojíte za svým názorem. Spánek na boku může pomoci odstranit bolest zad, ale pozor, může přetěžovat ramena a krční páteř, což se může projevit v ranní bolesti hlavy. Proto je vhodné měnit strany.

Spánek na břiše

Lidé, kteří preferují spánek na břiše jsou obvykle společenští, ale mají problém s kritikou. Tento druh spánkové pozice je přitom velmi rozšířený. Spánek na břiše není špatný ze zdravotního hlediska, ale vhodný je pouze tehdy, pokud využíváte tvrdší matraci. V opačném případě můžete přetěžovat vaši krční páteř.

Spánek na zádech

Pokud máte rádi spánek na zádech, pravděpodobně patříte k lidem, kteří rádi přijímají výzvy. Avšak právě spánek na zádech nemusí být dobrý pro kvalitu spánku. Právě v této poloze máme největší tendenci na chrápání, spánkové apnoe i vysoušení sliznic, protože přirozeně klesá brada dolů. Proto spánek nemusí být dostatečně kvalitní.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek