Úterý, 6 června, 2023
- Reklama -aktualne
HomeRady a NávodyPleť bez vrásek, klouby bez bolesti

Pleť bez vrásek, klouby bez bolesti

-

Jakým způsobem by bylo možné pečovat zároveň o zdravě vypadající pokožku bez vrásek, pěkně napnutou a o správnou funkci pohybového aparátu? Odpovědí je kolagen. Kolagen je složenina esenciálních aminokyselin, které v těle tvoří až 30 % veškerých bílkovin. Jak v těle vzniká? A proč je potřebné jej tělu dodávat?

Vznik kolagenu

Kolagen je látka, kterou si tělo dokáže vytvářet samo. Jeho produkci můžeme podporovat zdravým životním stylem a správnou životosprávou. To je snadné, co myslíte? Je tady ale malý háček. S přibývajícím věkem tvorba kolagenu přirozeně klesá. Pokud se o snížení produkce kolagenu mluví obecně, nezní to tak děsivě. Horší však je, pokud se z ověřených zdrojů* dozvíme, že pleť ztrácí minimálně 1 % kolagenu v průběhu každého roku života. Tento proces se spouští přibližně 25. rokem života.

Skvělým pomocníkem kolagenu je kromě stravy a zdravého životního stylu také kyselina hyaluronová. Má výbornou vlastnost, kterou je zadržování a postupné uvolňování vody v těle – podílí se na hydrataci pleti. Druhou dobrou vlastností je přirozená tvorba kolagenu, jestliže má na pomoc kyselinu hyaluronovou.

Kombinace kolagenu a kyseliny hyaluronové

Jestliže se kolagen a kyselina hyaluronová na pleť dokáží tak pěkně podporovat a doplňovat, bylo by velmi podivující, pokud by s nimi různé produkty a přípravky nepracovaly. Na trhu naleznete mnoho variant ve formě doplňků stravy na pleť, které tyto dvě účinné látky kombinují.

Kolagen užívaný zevnitř

Vzhledem k tomu, že se kolagen podílí až na 30 % bílkovin, dá se pochopit, že není obsažen pouze v pokožce. Nachází se také v kloubech, vazech, šlachách nebo chrupavkách. Jeho užíváním nepomáháte předcházet nesprávné funkci pohybového aparátu.

*The influence of age and sex in the skin thickness, skin collagen and density – Sam Shuster

Mohlo by Vás zajímat

PR článek