Úterý, 6 června, 2023
- Reklama -aktualne
HomeRady a NávodyProč milujeme sáňky a boby

Proč milujeme sáňky a boby

-

Sníh k zimě jednoznačně patří a ke sněhu zase patří lyže, běžky, ale hlavně sáňkování a bobování. Asi každý z nás si pamatuje ty chvíle, kdy jsme se řítili dolů po svahu, nemohli jsme zastavit a nakonec jsme se prostě svalili do sněhu. A nejen díky tomu milujeme bobování.

Sáňkování, nebo lyže?

Sáňkování a bobování mají oproti lyžím a běžkám jednu obrovskou výhodu. Můžete je provozovat úplně kdekoliv. Tedy potřebujete alespoň nějaký malý kopeček, ale nepotřebujete ani lanovku, ani stopu, stačí jenom vaše nohy. Další výhodou je nenáročnost vybavení. V podstatě potřebujete jenom boby nebo sáňky a zimní oblečení. Vlastně ani ten bob nepotřebujete, protože i po zadku to dobře klouže a navíc je to větší zábava.

Další věcí, proč je tolik milujeme, je fakt, že je to zábava pro celou rodinu. Sáňkování milují děti, dospělí, babičky i dědečkové a je to dokonalý způsob, jak si užít zimní radovánky s rodinou.

Zbytečně nevyhazujte peníze

Sáňkování bylo, je i bude nedílnou součástí každé zimy, proto se někdy vyplatí investovat do dražšího vybavení, které vám vydrží roky. Jako úplný základ potřebujete pořádné sáňky či bob.

Pořádné a kvalitní sáňky vás sice vyjdou o něco dráž, ale máte jistotu, že se vám po jedné jízdě nerozpadnou. Navíc jsou vhodné i pro malé děti, protože se tam s nimi vejde i dospělý člověk, nebo je můžete koupit s ohrádkou, aby dítě nespadlo.

Naopak boby jsou mnohem levnější, ale hodí se pro starší děti, které je musí být schopny ovládat. Jelikož jsou z plastu, tak nevydrží tak dlouho jako sáňky. Ale pro někoho, kdo chce zažít trochu víc adrenalinu, jsou naprosto perfektní.

Vyplatí se mít drahé oblečení?

To záleží jenom na vás, zda pořádné zimní oblečení využijete i jinak. Pokud jezdíte na lyže nebo na běžky a občas jdete sáňkovat, tak ano, to se vám vyplatí. Pokud ale nejste takoví zimní nadšenci, tak vám bude stačit i trochu levnější oblečení. Ale v obou případech by se mělo jednat o oblečení specializované na zimní sporty a mělo by být nepromokavé.

Vyjeďte na dovolenou

Teď, když začala zima a na horách je sníh, je dobré začít přemýšlet i o zimní dovolené. Na horách je mnoho středisek, kde můžete jít jak lyžovat, tak běžkovat a samozřejmě i sáňkovat. Je to ideální volba, jak si odpočinout a strávit čas s rodinou.

Po Vánocích bez peněz?

Během Vánoc se hodně nakupuje a hodně utrácí, ale to vás nesmí limitovat při výběru vhodného oblečení, vybavení či dovolené. Proto může pomoci půjčka ihned, abyste co nejdříve mohli bez starostí vyrazit na hory.

Mohlo by Vás zajímat

PR článek