Home Rady a Návody Na trampolíně rozhodně nemusí být nuda. Pořiďte si příslušenství k trampolínám, které...

Na trampolíně rozhodně nemusí být nuda. Pořiďte si příslušenství k trampolínám, které zábavu posune ještě o kus dál

0

Trampolíny nejsou jen pro děti, i dospělí si mohou užít spoustu zábavy. Skákání na trampolíně pomáhá hubnout, buduje svalovou hmotu, zbavuje psychického napětí i stresu, posiluje kardiovaskulární systém i smysl pro rovnováhu. Trampolína má spoustu benefitů, a když si pořídíte to správné příslušenství k trampolínám, můžete si užít ještě více legrace.

Zdravotní benefity skákání na trampolíně

Skákání na trampolíně má spoustu pozitiv. Zlepšuje rovnováhu, posiluje srdeční systém i svalstvo pánevního dna. Přitom klouby nezatěžuje tolik, jako jiné druhy cvičení. Navíc během této aktivity posilujeme svaly v celém těle. Při skákání musíme totiž používat mnohem více svalů než při jakémkoliv jiném pohybu. Svaly musí vzájemně kooperovat a pracovat současně. Ve chvíli, kdy skáčeme, fungují veškeré svaly v těle: břišní, hýžďové, svaly na nohou i na zádech. Poslední jmenované jsou ty, na kterých při běžném cvičení téměř nepracujeme.

Správný pohyb má rovněž vliv na kvalitu našich kostí. Zesiluje je. Tudíž může být i zajímavou prevencí řídnutí kostí neboli osteoporózy. Také posiluje klouby, šlachy a vazy, což může snížit pravděpodobnost, že budeme trpět artritidou.

A co se týče hubnutí, je skákání na trampolíně účinnější než například běhání. Za jednu hodinu stejné aktivity spálíme při skákání mnohem více kalorií než běháním. Přitom tak nezatěžujeme klouby a nezadýcháváme se tolik. Ostatně skákání na trampolíně nemusí být jen nudný monotónní pohyb. Lze přikoupit nejrůznější příslušenství k trampolínám a díky tomu si můžeme užít ještě více zábavy.

Skákání na pozitivní vliv na psychiku

Stejně jako kterýkoliv jiný pohyb i skákání na trampolíně má velice kladný vliv na naše duševní rozpoložení. Koneckonců rčení „skákat radostí“ nevzniklo jen tak.

Aktivní pohyb je obecně spojován s úlevou od stresu a napětí. Čím více se hýbeme, tím lepší výsledky můžeme očekávat. I skákání na trampolíně pomáhá uvolňovat endorfiny. Tedy hormony, které mají na svědomí pocity dobré nálady, radosti a štěstí. Dokonce dokážou vyvolávat až euforické stavy a pocity. Tedy čím více skákání, tím více endorfinů a tím lépe pro nás.

Při skákání však mějte vždy na paměti, že je nutné dodržovat bezpečnostní pravidla. Platí to v případě dětí i dospělých:

  • Skákat by měla vždy jen jedna osoba.
  • Nikdy neskákejte po hlavě a nedělejte kotrmelce ani salta, pokud v tom již nejste trénovaní.
  • Vždy se držte středu odrazové plochy.
  • Na děti by měl dohlížet někdo dospělý.
  • Dítě, které skáče, musí být rozhodně starší tří let.

Pak si můžete užít spoustu zábavy. Ať už budete mít jen samotnou trampolínu, nebo v případě, že si pořídíte některé příslušenství k trampolínám.

Příslušenství k trampolínám pro ještě větší zábavu

Jedním z nejoblíbenějších doplňků na trampolínu je basketbalový koš. S ním si užijí spoustu zábavy nejen děti, ale i dospělí. Případně, budete-li na trampolíně skákat sami, můžete si díky házení míče do basketbalového koše zvyšovat míru soustředění. Pro tento účel je to značně funkční metoda.

Na trampolínu se dá nainstalovat také vodní postřikovač, což se hodí zejména v případě horkého léta. Skákání pak bude mnohem snesitelnější, ale i zábavnější.

Místo schůdků můžete k trampolíně přidat jednoduchou skluzavku. Tu si užijí pochopitelně nejvíce děti. Nejen pro ně je pak možné sehnat také speciální stan na trampolínu. Ta pak může sloužit jako bunkr. Nebo v ní můžete celá rodina třeba přespat jako ve stanu. Anebo si uvnitř můžete udělat piknik s filmem a spoustou dobrot.

A protože se na trampolínu chodí vždy bosky, může přijít vhod i držák na boty.

Exit mobile version